Compare Listings

Už neteisėtą nuomą Airbnb portale milijoninė bauda

San Francisko teismas dviems miestogyventojams skyrė 2,25 milijonų JAV dolerių baudą, nes šie savo būstus neteisėtai nuomojo per „Airbnb“ platformą.

Bylos smulkmenas aprašo „ TechCrunch“.

Priminsime, kad San Francisko gyventojai jau keletą metų piktinasi populiari trumpalaikės nuomos portalu. Dar 2014 metais šios platformos veikla buvo įvardinama kaip priežastis, kuri mieste pakėlė nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos kainą, kas nepatiko vietiniams gyventojams.

2015 metais miesto valdžia priėmė įstatymą, pagal kurį kiekvienas, kuris norėjo užsiimti trumpalaike nuoma per tokius portalus, kaip „Airbnb“ turėjo gauti leidimą. Tačiau šį kartą pats portalas kreipėsi į teismą ir paprašė panaikinti šį reikalavimą. 2017 metais buvo sutarta, kad leidimo reikės, tačiau jo išdavimo tvarka ir pati registracijos bei nuomotojų patikros procedūra bus gerokai supaprastinta.

Grįžtant prie milijoninės baudos, ji skirta Valeri ir Darenui Li, kurie bendrai valdė keturiolika nekilnojamojo turto objektų ir juos nuomojo. Jiems tuo pačiu uždrausta verstis trumpalaike nuoma iki 2025 metų.

Porą galima vadinti piktybiniais pažeidėjais. 2014 metais jie nutraukė visas nuomos sutartis ir iškraustė gyventojus tam, kad galėtų užsiimti trumpalaike nuoma „ Airbnb“ pagalba. 2015 m. už šiuos žygius jiems skirta bauda ir uždrausta verstis šia veikla. Tačiau jie nekreipė dėmesio į šį verdiktą ir toliau nuomojo savo būstą turistams. Per metus butus jie išnuomojo daugiau kaip 5 tūkstančius kartų ir gavo 900 tūkstančių JAV dolerių pajamų. Jų grynasis pelnas siekė apie 700 tūkstančių JAV dolerių.

Draudimas nuomoti būstą per tokius servisus, kaip „Airbnb“, „HomeAway“ ir kitus plinta visame pasaulyje. Praeitą pavasrį taip pasielgė gana daug Europos kurortinių miestų savivaldybių.

img

admin

Related posts

Įdomiausi daiktai, kuriuos lankytojai sugebėjo pavogti iš viešbučių

Viešbučių darbuotojai papasakojo, kokius keisčiausius daiktus iš apgyvendinimo įstaigų vagia...

Skaityti daugiau
paskelbė: admin

Kaip atrodo idealus nuomos skelbimas ieškant kambarioko

Faceboke galima aptikti tikrų lobių. Pavyzdžiui, butų nuomos skelbimų, kurie patraukia...

Skaityti daugiau
paskelbė: admin

Kiek Lietuvoje kaimo turizmo sodybų

Nors kaimo turizmo sodybų šeimininkai nuolat dejuoja, kad jų verslas jau baigiasi ir šis...

Skaityti daugiau
paskelbė: admin